Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania e-commerce?

18 Mar , 2017 oprogramowanie e-commerce

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania e-commerce?

Żeby klienci mogli z niego wygodnie korzystać, sklep internetowy powinien być wyposażony w określone funkcjonalności. Wpływ na komfort obsługi ma przede wszystkim wybór odpowiedniego oprogramowania e-commerce.

Oprogramowanie dedykowane

Platformy dedykowane to oprogramowanie, które tworzone jest indywidualnie pod potrzeby przedsiębiorcy. Dlatego polecane jest przede wszystkim doświadczonym handlowcom, którzy mają bardzo precyzyjny plan odnośnie funkcjonowania sklepu. Zazwyczaj im dłużej firma jest na rynku, tym lepsze oprogramowanie e-commerce może zaoferować. Warto sprawdzić dotychczasowe, działające platformy wykonane przez wybranego producenta. Wielu z nich oferuje gwarancje na swoje oprogramowanie. Przydatna jest również pomoc techniczna, udzielana przez konsultantów w razie problemów. Dobrze pamiętać też o odpowiednim projekcie graficznym, który jest bardzo ważny dla funkcjonalności e-sklepu.

Oprogramowanie na abonament

Gotowe oprogramowanie e-commerce na abonament, sprzedawane jest bezpośrednio przez dystrybutora. Wystarczy się zarejestrować i można od razu korzystać ze sklepu internetowego. Poszczególne platformy różnią się między sobą rodzajem licencji, możliwościami oraz ceną. Platformy sklepowe są szczególnie atrakcyjne dla początkujących przedsiębiorców których nie stać na dedykowane oprogramowanie za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest ono tanie i proste w obsłudze, a także nie wymaga dużej wiedzy informatycznej. Przy wyborze oprogramowania na abonament warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres dostępnych funkcji, wygodny panel administracyjny oraz możliwość elastycznego dopasowania sklepu do własnych wymagań. Jeśli wybierzemy dobre oprogramowanie to prowadzenie sklepu internetowego będzie znacznie łatwiejsze.

,


1 Response

  1. Insoft pisze:

    Świetne porady. 🙂 Warto przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *