Co powinna zawierać strona główna sklepu internetowego, żeby zachęcić klienta do zakupów?

4 maja , 2017 budowa sklepu internetowego

Co powinna zawierać strona główna sklepu internetowego, żeby zachęcić klienta do zakupów?

Strona główna sklepu internetowego przedstawia klientowi markę i już na samym początku pomaga w odróżnieniu jej od konkurencji. Pokazuje najciekawsze produkty sprzedawane w sklepie, aktualne promocje oraz prezentuje jego styl wizualny.

Zawartość strony głównej

Główna strona sklepu internetowego może być doskonałym miejscem na wyróżnienie się na tle innych sprzedawców. Warto zaakcentować wszystkie zalety sklepu, np. darmowe próbki, bezpłatną wysyłkę czy ofertę produktów ekologicznych. Strona główna sklepu internetowego to najlepsze miejsce na zamieszczenie linków odsyłających do szczegółów na ten temat. Warto podać również określone warunki zwrotów czy reklamacji, co korzystnie wpływa na budowanie wiarygodności marki i zwiększa zaufanie klientów. Strona główna sklepu internetowego powinna być bogata w treść, a przy tym czytelna. Dzięki czemu dobrze komponowała będzie się z przykuwającą uwagę ofertą sprzedażową.

Układ strony głównej

Każdy właściciel sklepu internetowego musi wziąć pod uwagę grupę docelową, do której kieruje swoją ofertę. Dlatego inne cechy będzie posiadał sklep z zabawkami dla dzieci, a jeszcze inne apteka z biopreparatami. Warto postawić przede wszystkim na przejrzystość strony głównej. Powinna być ona czytelna i klarowna, a jednocześnie estetyczna i przyjemna dla oka. Pod względem graficznym najlepiej wybrać odcienie, które harmonijnie pasować będą do innych kolorów. Sam układ serwisu musi być bardzo intuicyjny. Wszystkie informacje powinny być łatwe do odnalezienia. Jakiekolwiek problemy ze zlokalizowaniem odpowiedniej zakładki na stronie głównej, mogą skutecznie zniechęcić klienta do dalszego zwiedzania witryny sklepowej.

Własna strona główna sklepu internetowego

Często gdy decydujemy się na konkretne oprogramowanie sklepu internetowego, jesteśmy zmuszeni zaakceptować domyślny układ strony głównej w szablonie, który posiadamy. Platforma Sky-Shop.pl wypuściła bardzo ciekawe narzędzie, dzięki któremu możemy w bardzo łatwy i intuicyjny sposób zaprojektować stronę główną oraz pozostałe podstrony sklepu internetowego – kreator szablonu sklepu. Możemy to zrobić bez znajomości programowania i wydawania dodatkowych pieniędzy na dedykowaną szatę graficzną sklepu.

, , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *